חברת Breath Of Health פיתחה מערכת לאבחון מחלות על ידי ניתוח דגימת נשיפה תוך פחות מ-3 דקות.

בין המשקיעים של החברה, נמנית קרן ההון סיכון ARIELI Capital. בנוסף, קיבלה החברה מענק מהרשות לחדשנות והשקעות ממשקיעים נוספים.

ההשקעה פתוחה החל מ- 50,000 $ למשקיעים מנוסים בלבד!

ניתן להשאיר פרטים וניצור קשר לתיאום שיחה. פרטים נוספים על החברה נמצאים מתחת לטופס ההרשמה.

חברת BOH פיתחה טכנולוגיה ששואפת לעשות מהפכה בתחום אבחון המחלות, ולחסוך עשרות מיליארדים למערכות הבריאות.

החברה פיתחה טכנולוגיית אבחון באמצעות ניתוח גזים, אשר יודעת לבצע זיהוי מוקדם של מחלות, גם אם המטופל נבדק למחלה אחרת. החברה כבר ביצעה מכירות ראשונות למכשיר אבחון מהיר בתקופת הקורונה, וכעת מתמקדת בקבלת אישור FDA במסלול מואץ לזיהוי מוקדם של סרטן השד.

בימים אלה, החברה נמצאת בניסויים קליניים בבית החולים רמב"ם, ברזילי, הלל יפה, הדסה, שיבא ואסותא בישראל, ועם בית החולים קליניק בברצלונה (בי"ח אוניברסיטאי המדורג במקום השלישי באירופה), מאונט סיני במיאמי והמרכז לחקר הסרטן בטולסה -אוקלהומה.

לאחר קבלת ה-FDA לזיהוי מוקדם של סרטן השד, החברה מתכננת להתקדם לקבלת אישורי FDA לזיהוי מוקדם של סרטן המעי הגס, סרטן הריאות, שלפוחית השתן, צוואר הרחם והערמונית. 

זיהוי מוקדם של סרטן, מפשט את הטיפול ומעלה את סיכויי המטופל לשרוד את המחלה. במקרה של סרטן השד למשל, זיהוי מוקדם מביא ל-99% של הצלחה בריפוי או הארכת חיי המטופל ב-5 שנים לפחות.

הפטנט עוסק ביכולת זיהוי מחלות באמצעות בדיקת נשיפה בסריקה של קרינה אינפרה-אדומה בטווחי גל של 2-9 מיקרון. הבדיקה יודעת לבצע זיהוי מדויק של מולקולות מסיסות ונדיפות באמצעות הסריקה.

אחד הסעיפים בפטנט הוא יצירת רסס מבוקר של דגימת נשיפה. מדובר בתהליך מאוד מסובך, שהוא פטנט ייחודי בפני עצמו. דרוש כאן תהליך מאוד מדויק שכרגע רק לחברת BOH  יש בקשת פטנט עליו.

בנוסף: החברה הגישה פרוביז'ונל (בקשה מוקדמת לפטנט) על מערכת דגימת אוויר ממוחזרת (בעלת יכולת למחזור).

את כל התהליך הזה מנהלת מערכת סגורה בקופסה שחורה, שאם היא נפרצת היא הופכת לבלתי שמישה ולא ניתן ללמוד אותה.

מספר ההגשה של ה- PCT הוא:

WO2022.013987 A1

למרות שקיימות מספר בדיקות סקר לחלק מסוגי הסרט, כ-50% מהאנשים המוזמנים לבדיקות לא מבצעים אותן מכיוון שרוב הבדיקות הללו הן פולשניות, בעלות זמני המתנה ארוכים ולא בהכרח מדויקות.

כתוצאה מכך, ההשפעה של בדיקות הסקר אינה גבוהה מספיק. יש לציין שעבור רוב מחלות הסרטן היא כלל אינה קיימת.

01

הטכנולוגיה של BOH תדע לזהות מחלה בשלב פרה סרטני גם בחולים שהגיעו לבדיקה כללית. בצורה כזאת חולים יוכלו לבצע בדיקה שגרתית כוללת, ולא בדיקה פרטנית לכל סוג מחלה.

02

המכשיר של חברת BOH הוא זול ופשוט לשימוש, ויודע לבצע מספר רב של בדיקות ביום – מה שצפוי להוריד את העומס מהמעבדות.

03

בשנים הקרובות צפויה החברה למסחר חלק מהבדיקות, בעיקר לסרטן השד והרחם, ולמכור רישיונות לחברות גדולות למחלות אחרות על סמך הפיתוח המתבצע בישראל ובעולם.

על ידי השימוש בטכנולוגיה לזיהוי מוקדם של מחלות חומרת המחלות תרד ותוביל לחסכון של מיליארדי דולרים למערכות בריאות וחברות בטוח רפואיות על טיפולים ואבחוני יתרת בשנים הקרובות החברה תתמקד בסרטני נשים.

חברת Breath Of Health מתקדמת בקצב גבוה:

החברה הגישה בקשה לאישור FDA במסלול מואץ לאבחון מוקדם של סרטן השד.

לחברה מספר פטנטים רשומים ופטנט בתהליך רישום. לחברה צוות חזק ומנוסה הכולל יזמים מתחום הביוטק ובכירים מוכרים מעולם הרפואה, כגון אריה לאור ופרופסור משה שפר.

Arieli Capital השקיעה בחברה כבר במספר סבבים.

החברה צלחה ניסויים קליניים וכבר מכרה מכשירים ראשונים. יש לה ניסיון מוכח בכל שרשרת התהליכים הנדרשת עד הבאת מכשיר אבחון עובד לשוק.

החברה נמצאת בניסויים קליניים ברמב"ם, ברזילי, הלל יפה, הדסה, שיבא, ואסותא בישראל, ועם בית החולים קליניק בברצלונה (בי"ח אוניברסיטאי המדורג במקום השלישי באירופה), מאונט סיני במיאמי ומרכז לחקר הסרטן בטולסה - אוקלהומה.

ההשקעה פתוחה החל מ- 50,000 $ למשקיעים מנוסים בלבד!

ניתן להשאיר פרטים וניצור קשר לתיאום שיחה. פרטים נוספים על החברה נמצאים מתחת לטופס ההרשמה.

זיהוי של מספר רב של מחלות בדגימת נשיפה אחת:

חברת BOH מתכננת להגיע תוך מספר שנים ליכולת זיהוי של כ-40 מחלות נפוצות אשר יש להן חשיבות זיהוי מוקדם גבוהה. בצורה כזו צפויה החברה להציל את חייהם של מטופלים רבים שיגיעו לבדיקה שגרתית, ויכולים לגלות התפתחות של מחלה מסוכנת שכלל לא חשדו בקיומה. הדבר צפוי לעשות מהפכה של ממש בכל עולם הדיאגנוזה.

תחום האבחון המוקדם, כחלק ממה שמוגדר רפואה מונעת, גדל בקצב גבוה כתוצאה מההבנה שרפואה מניעתית חוסכת פי 15 מהתקציב הנדרש לרפואה טיפולית.

גודל השוק בו BOH מתמקדת:

במדינות המערב, כ-78% מהנשים בגילאים 45-70 מוזמנות לבדיקת ממוגרפיה. רק 49% מהן מגיעות לבדיקה. כתוצאה מכך התמותה עומדת על סדר גודל של 700,000 נשים בשנה (נתוני 2020). מתוכן כ-30% כתוצאה מאבחון מאוחר של המחלה.

על פי הנתונים הראשונים מהניסוי, בדיקת הנשיפה של BOH מזהה מעל 90% מהגידולים הפרה סרטניים, ומעל 94% ממקרי סרטן השד שנבדקו בבדיקת הנשיפה שלה.

לנבדקים המגיעים לקולונוסקופיה, ב-97% מהמקרים זיהתה החברה את הנבדקים שאכן נדרשו לבדיקה החודרנית הזו. זה בניגוד ל-45% של נבדקים עם בדיקת צואתי או 6% לנבדקי מעקב וביקורת. כלומר, הבדיקה של חברת BOH היא יעילה בהרה מבדיקות מקובלות אחרות, ויכולה למעשה להחליף אותן בקרוב.

אחוז גבוה של מהמוזמנים לבדיקות, יעדיף שלא לעשותן במידה ואין לו סימנים מקדימים של המחלה, ובכך גדל הסיכוי להתפתחות מחלה שאינה ניתנת לריפוי.

הניסויים הבאים:

על סמך המחקרים הקודמים שביצעה החברה על הטכנולוגיה שלה, הסיכוי להצלחה גבוה.

למה כמעט ואין טעויות בזיהוי?

הטכנולוגיה של BOH יודעת לזהות למעלה מ-1,000 מולקולות. בצורה כזו היא מבטלת כל חפיפה בין מחלות או טעות בזיהוי המחלה. המכשיר של BOH לוקח נשיפה של מטופל, מכניס את הנשיפה לתוך תא ומבצע סריקה ספקטרלית לזיהוי המולקולות בנשיפה. כל מחלה בגוף האדם משפיעה על המולקולות שנפלטות ממנו בזמן הנשיפה, כך שאם מתבצעת סריקה נכונה של נשיפת המטופל, ניתן לאתר דרכה את המחלות. הסריקה של המכשיר נבדקת על ידי מערכת של בינה מלאכותית שיודעת להוציא דו"ח מדויק שלפיו קל לזהות גם מחלות בתחילת דרכן – עוד לפני שיש תסמינים.

החברה הוכיחה יעילות בניסויים קליניים ומכרה שתי מערכות לבדיקת קורונה. יש לה את כל הידע והניסיון הדרוש להביא מוצר מן הסוג הזה לשוק.

בתקופת משבר הקורונה, החברה הוכיחה את היתכנות הזיהוי של קורונה עם מעל ל- 1,500 נסיינים בשיבא, הדסה ופוריה ברגישות של 94% וייחודיות של 97%. עקב הדחיפות בשוק, הצליחה החברה למכור 2 מכשירים.

לשם השוואה, בסרטן הערמונית ההוכחות יו ברמה של 99% רגישות ו-97% ייחודיות ובסרטן המעי הגס התוצאות היו 97% רגישות ו-95% ייחודיות. מספרים דומים היו גם בסרטן השד.

החברה התחילה ניסויים קליניים והגשה למסלול רישום לFDA  בארה"ב לסרטן השד,
וניסויים קליניים באירופה לסרטן ריאות.

הבעיות העיקריות שחברת BOH פותרת:

מצב אבחון המחלות כיום גורם לתמותה רבה ומיותרת עקב:

הגעה מאוחרת לשלב הבדיקה

כיום רוב האנשים מגיעים לבדיקה כתוצאה מתסמינים שהתגלו כלפי חוץ ובחלק גדול מהמקרים מדובר בשלב מאוחר בו המצב כבר חמור ומהווה סכנה לחיי המטופל.

הבדיקות כיום מאוד ספציפיות ואינן מזהות מחלות נוספות אשר עלולות לקנן בגוף הנבדק טרם גילויים.

אי-גילוי של מחלות נוספות במקביל

חוסר באבחון מדויק בבדיקות הקיימות

הבדיקות המוצעות כיום כוללות בדיקות שתן, דם וצואה. בדיקות אלו אינן נותנות אינדיקציה מדויקת אלא כללית בלבד, לפיה הרופא יחליט האם ישנו צורך בבדיקות נוספות.

הבדיקות למחלת הסרטן כיום הן חודרניות. כתוצאה מכך, רמת ההשתתפות של אנשים בסיכון עומדת על 50% בעולם המערבי. אנשים אינם מעוניינים לעבור את הפרוצדורה והתהליך הבירוקרטי הנדרש לבדיקה. עבור רוב סוגי הסרטן, אין בדיקות סקר. כתוצאה מכך, הגילוי של המחלה נעשה בשלב מאוחר וגורם לתמותה גבוהה.

הבדיקות חודרניות ומורכבות

עם גישה לבדיקה פשוטה ומהירה היכולה לתת אבחון מקיף למחלות רבות במקביל, יותר מטופלים יעברו את הבדיקות וכתוצאה מכך יזוהו מחלות בשלב מוקדם. זה יאפשר להציל חיי אדם ולהוריד משמעותית את עלויות הטיפול עד ההחלמה.

גודל שוק בדולרים

תחרות

בדיקות הנשיפה נמצאות במחקר ובניסוים כבר שנים רבות בזכות יתרונותיהן הרבים, אך עד כה ללא הצלחה רבה במבחנים הקליניים.

ישנן בדיקות נשיפה מבוססות ספקטרומטריית מסה, שהן גדולות ויקרות לתפעול או לחילופין קטנות אך מוגבלות לזיהוי של מחלה אחת בלבד. בשיטה זו, העלות לבדיקה רחבה תהיה יקרה מאוד ומורכבת מאוד.

בדיקות הנשיפה הקיימות כיום בשוק מסוגלות לזהות מספר קטן יחסית של מולקולות נדיפות, לכן גם אם יתבצע זיהוי סרטן ריאות, לדוגמא, הבדיקה לא תהיה מסוגלת להפריד בין סוגי הסרטן ובוודאי שלא לזהות סוגי מחלות אחרות.

המערכת של BOH היא היחידה בעולם המסוגלת לזהות מאות מולקולות נדיפות ולא נדיפות, וזאת על ידי הטכנולוגיה הייחודית שפירטנו עליה קודם. מאחר והחברה פיתחה תא מדידה לכל סוגי המולקולות, היא נמנעת מבעיית החפיפה הקיימת בבדיקות נשיפה אחרות.

המערכת של BOH היא מערכת ניידת, אוטומטית וקלה לתפעול. לצורך יכולת אבחון של כל סוגי המחלות באמצעות המערכת של BOH, נדרשת הכשרה קצרה מאוד ופשוטה מאוד, המאפשרת לרבים לבצע אותה.

BOH היא הבדיקה היחידה שמחירה נמוך, לא נדרש מאמץ לבצע אותה וכלל לא חודרנית.

פוטנציאל עסקי בטווח הקרוב

החברה חתמה על הסכם למימון מלא של כל הניסויים הקליניים והרישום בברזיל, ובכך מתאפשר המסחור של הבדיקות ושל המערכת בכל דרום אמריקה.

החברות שחתמו על הסכם עם חברת BOH, מתחייבות לשלם לחברה רויאלטיז על כל בדיקה:

ברזיל +
דרום אמריקה +
מקסיקו
ישלמו מספר דולרים פר בדיקה

ההערכות הן שכמות הבדיקות תגיע ל- 400,000 בדיקות ביום בדרום אמריקה + מקסיקו

החברה חתמה הסכם עם CSRI ו-CEERI (מכונים טכנולוגיים בהודו) שאיתם החברה מפתחת מערכת שולחנית שתבצע את אותן בדיקות בעלות שהיא עשירית מהעלות של המערכת הנוכחית. החברות מתחייבות כלפי BOH בעלות פיתוח המערכת. חברת BOH מתחייבת לשלם לאותן חברות עמלה מכל רכישה, בחלוקה של 50%-50%.

המודל העסקי

לצורך השוואה, עלות בדיקת דם ליום עבור בית החולים היא כ-80 $. עלות זו עבור חברת הביטוח בארה"ב היא 200 $. עלות הבדיקות במכשיר של חברת BOH תהיה כ- 30 $ עד- 50 $ בהתאם למיקום.

הישגים של החברה עד היום ולוחות זמנים בעתיד:

עבודת המכשיר:

הרקע להקמת המיזם

בשנת 2016, חלה חברו הטוב של אריה בסרטן הריאות. לפי הגליון הרפואי שלו וממצאי בדיקה באינטרנט, היה ברור שמצבו חמור מאוד ואכן לאחר מאבק קשה, חברו של אריה הלך לעולמו.

באותו הזמן, ערך אריה ניסוי קליני בתרופה לחולי נפחת ריאות. בשונה מניסוי נשיפה רגיל, הבדיקה נעשתה על נוזל שנוצר מעיבוי דגימת הנשיפה. כלומר, לא היו שם מולקולות נדיפות אלא מסיסות. הבדיקות הראו הבדלים ברורים בין חולים לבריאים וכן בין חולים בהתקף לחולים לאחר טיפול. אריה התחיל לערוך ניסויים בממצאים של שילוב של דגימה נוזלית וגזית והתוצאות היו מדהימות.

אריה החל לפתח את התהליך של המערכת הפועלת כיום, המאפשרת לקבל נתונים גם מהחלק הנוזלי וגם מהחלק הגזי של הנשיפה בסריקה אחת המורכבת מ-50 סריקות מהירות.

כאשר פרצה מגפת הקורונה, החברה החליטה לפתח בדיקה לקורונה על סמך הטכנולוגיה הזו. החברה הצליחה במשימה אך למרבה הצער הליך הרישום הסתיים מאוחר מדי ולכן החברה חזרה אל התוכנית המקורית שלה: פיתוח פלטפורמת אבחון לזיהוי מוקדם של מחלות קשות.

כיצד יחולק הכסף מההשקעה?

צוות החברה

אריה לאור

מנכ"ל ומפתח הטכנולוגיה
יזם סדרתי עם מספר אקזיטים בעברו. פעיל בשוק הביוטק כ-12 שנה, ניהל ומכר חברות של תרופות ביולוגיות, ערכה לאבחון של מחלות זיהומיות ומסחר מספר מולקולות כחומר פעיל בתרופות.

עידו חדד

סמנכ"ל טכנולוגיות ומומחה לתוכנה
מומחה לבינה מלאכותית וקבלנות משנה של חומרה אלקטרונית. בעבר מנהל הענן העולמי של סימנס, יזם סדרתי עם כמה אקזיטים בעברו.

שחר פייזר

מנהלת רגולציה
תואר שני במדעי המוח באוניברסיטת בר אילן שנה שלישית מנהלת מוצר ב BOH

איילה קובו

יועצת
דוקטורט בניהול סיכונים מומחית בניהול רגולציה וולידציה במערכות תהליכים וטכנולוגיות בתחום הרפואי וחברות מכשור רפואי

אייל לוי

יועץ
מהנדס אלקטרוניקה מתכנן מערכות iot מומחה ב embedded עובד בחברה בתכנון הלוחות האלקטרונים

סני פנצ'ל

מדען מידע מומחה לבינה מלאכותית למידת מכונה מתמטיקה וסטטיסטיקה בוגר סקלר ואוניברסיטה יוקרתית בהודו מפתח את המודלים לזיהו מחלות בBOH.

מור ברי

מתכנתת וסטודנטית לרפואה באוניברסיטה העברית. מפתחת קודים ובודקת את התכנות המודלים לזיהוי מחלות, פתוח פרוטוקולים לניסויים קליניים, וניהול מידע.

הוד טאוב

סמנכ"ל פיתוח חומרה מומחה לתכן מיכני אלקטרוני ואופטי, בוגר יחידה טכנולוגית בצבא מפתח את הדורות הנוכחיים והעתידיים של המערכת.

ד"ר סינורה אברהם בנקר

סמנכ"לית הטכנולוגיה בתחום התוכנה והבינה המלאכותית מומחית לתחום הבינה המלאכותית ולמידת מכונה פרסמה עשרות מאמרים והייתה שותפה לפתוח של מספר מערכות זיהוי תמונה ועיבוד אותות על ידי בינה מלאכותית.

עדי קרפס

סמנכ"לית תפעול מנהלת תפעול ולוגיסטיקה של המחקר הרפואי, כולל ניהול שוטף של תפעול החברה.

ד"ר אנה ברוני

מנהלת התחום המדעי קליני. רופאה במקצועה עם התמחות ביו מרקרים.

פרופסור משה שפר

דירקטור קליני בתחום הסרטן. כרדיולוג ראשי בית החולים ברזילי.

ליצירת קשר ופרטים נוספים על ההשקעה, ניתן להשאיר פרטים. ההשקעה החל מ- 50,000 $ למשקיעים מנוסים בלבד!

ניתן להשאיר פרטים וניצור קשר לתיאום שיחה: